Atık Isı Geri Kazanım Çözümleri

Egzoz-Atık Havası (Kirli Hava) Isı Geri Kazanım Sistemi

İşletmenizde bulunan egzoz-atık bacalarından atılan kirli-zehirli sıcak havanın, eşanjör vasıtası ile temizlenerek işletmeniz içerisinde, yatay kurutucu, dikey kurutucu, spraydriyer, ortam ısıtması, su ısıtması, yanma havası beslemesi gibi ihtiyaç duyulan noktalara, proses isterleri doğrultusunda tam otomatik ve kontrollü olarak verilmesini sağlayan sistemdir.  Sitemin hava_hava ve hava_su olmak üzere iki adet modeli bulunmaktadır. Sistemler, yatay kurutucularda %40, dikey kurutucularda %25, spraydriyerlarda %30, yanma havası beslemelerinde %5, RAM’larda %20 su ve ortam ısıtmalarında ise talep edilen büyüklüklere göre %100’lere varan oranlarda tasarruf sağlamaktadır.

İşletmenizde bulunan baca gazı atık ısılarının, en verimli şekilde geri dönüşüm planlaması yapılarak, işletmeniz içerisinde yeniden kullanılması sağlanmaktadır.

Soğutma Havası (Temiz Hava) Atık Isı Geri Kazanım Sistemi

Fırın soğutma bacalarından atılan, sıcak, temiz havanın, işletmeniz içerisinde, yatay kurutucu, dikey kurutucu, spraydriyer, ortam ısıtması, su ısıtması, yanma havası beslemesi gibi ihtiyaç duyulan noktalara, proses isterleri doğrultusunda tam otomatik ve kontrollü olarak verilmesini sağlayan sistemdir.  Sistemler, yatay kurutucularda %40, dikey kurutucularda %25, spraydriyerlarda %30, yanma havası beslemelerinde %5, RAM’larda %25, su ve ortam ısıtmalarında ise talep edilen büyüklüklere göre %100’lere varan oranlarda tasarruf sağlamaktadır.

ECOSYS ile tasarruf edin.

ECOSYS, projelerinizin finansmanı için gerekli olan kaynakların yaratılması, gerekli olan danışmalık hizmetleri ve prosedürel faaliyetleri, işletmenize ek iş yükü yansıtmadan yerine getirmektedir.

Danışmak istediğim konu:

Enerji giderlerinizi azaltmak mı istiyorsunuz ?